19 Mayıs İmkansızlıkların Zaferinin İlk Adımıdır

SİYASET 18.05.2023 - 12:20, Güncelleme: 18.05.2023 - 12:25 1541 kez okundu.
 

19 Mayıs İmkansızlıkların Zaferinin İlk Adımıdır

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin 19 Mayıs mesajı yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin 19 Mayıs mesajı yayımladı.Aytekin mesajında; "16 Mayıs 1919’da Samsun’a hareket eden Bandırma Vapurunda her şey bitti diyenlere karşı, Anadolu’yu düşünen bir avuç inançlı yüreğin olduğunu ve Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde her türlü imkansızlığa karşı çıkanların büyük zaferin ilk adımını attığını ifade eden CHP’li Aytekin “1919 ruhu göstermiştir ki imkansız diye bir şey bu topraklarda yoktur. Memleketi düşman çizmelerinin altından kurtaran şanlı geçmişimizin attığı adımlar bizim ilham kaynağımızdır. Bu büyük adımlar, Türk gençliğine emanet edilerek de süreklilik kazanmıştır. Ve Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiç umudumu yitirmedim’ sözü bizim rehberimizdir” dedi. CHP’li Aytekin’in açıklaması şöyle: “Bugün, tarihin akışını değiştiren günün 104.yıldönümündeyiz. 16 Mayıs 1919’da Samsun’a doğru yola çıkan Bandırma Vapuru, her şeyi elinden alınmış, evlerine girilmeye başlamış, düşman çizmesinin altında ezilen bir vatanda yaşamayı kendine yediremeyenlerin 9.Ordu Müfettişi Mustafa Kemal’le birlikte memleketine inananları zafere taşıdı. 19 Mayıs günü Samsun’da karşılanan 9.Ordu Müfettişi Mustafa Kemal için, ölüm fermanı yayımlandı. Müstemleke basın her türlü tezviratı yapmaktan çekinmedi. Emperyalizmin maşaları, tetikçiler tuttu. O eşsiz dehanın yaptığı ilk iş üniformasını çıkarıp, Anadolu’yu örgütlemek oldu. Çünkü halk ağır bir yoksulluk yaşarken, saraydakilerin saltanatı için manda ve himayeyi meşru görmesinin bedelini Anadolu ödeyecekti. 19 Mayıs, imkansızlıkların zaferinin ilk adımıdır. Karaya basılan her adım, emperyalizmin çiğnenmesidir, bu toprakları özgür vatan yapmanın iradesidir. O’nun önderliğinde kurulan Modern Türkiye Cumhuriyeti, küllerinden doğan ve mayası buram buram Anadolu insanın emeğiyle yoğrulmuştur. Önce egemenliği gerçek sahibi olan millete vermek için 23 Nisan 1920’de TBMM’yi açmış, büyük zaferi halkıyla birlikte kazanmış ve emperyalistlere halkın onurunu satmaktan imtina etmeyen Saray idaresini ortadan kaldırarak 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ile bu zaferleri taçlandırmıştır. İhaneti boynunda madalya gibi taşıyanlar bir bir kaçarken, O, bütün devrimleri halkıyla birlikte hayata geçirerek zaferlerini gençliğe ve çocuklara emanet etmiştir.104 yıl önce başlatılan bu direnç, bugün bize umutsuz olmamayı öğretmiştir. Her türlü şartlar altında bize güç veren o bir çift mavi gözü rehber almaya son nefesimize kadar devam edeceğiz.Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, yüzyılın eşsiz dehası Mustafa Kemal Atatürk’e şükranlarımı sunuyor, bu toprakları bize yurt yapan tüm şanlı geçmişimizi saygıyla anıyorum”ifadelerine yer verdi. 
Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin 19 Mayıs mesajı yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin 19 Mayıs mesajı yayımladı.Aytekin mesajında;

"16 Mayıs 1919’da Samsun’a hareket eden Bandırma Vapurunda her şey bitti diyenlere karşı, Anadolu’yu düşünen bir avuç inançlı yüreğin olduğunu ve Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde her türlü imkansızlığa karşı çıkanların büyük zaferin ilk adımını attığını ifade eden CHP’li Aytekin “1919 ruhu göstermiştir ki imkansız diye bir şey bu topraklarda yoktur. Memleketi düşman çizmelerinin altından kurtaran şanlı geçmişimizin attığı adımlar bizim ilham kaynağımızdır. Bu büyük adımlar, Türk gençliğine emanet edilerek de süreklilik kazanmıştır. Ve Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiç umudumu yitirmedim’ sözü bizim rehberimizdir” dedi.

CHP’li Aytekin’in açıklaması şöyle:

“Bugün, tarihin akışını değiştiren günün 104.yıldönümündeyiz. 16 Mayıs 1919’da Samsun’a doğru yola çıkan Bandırma Vapuru, her şeyi elinden alınmış, evlerine girilmeye başlamış, düşman çizmesinin altında ezilen bir vatanda yaşamayı kendine yediremeyenlerin 9.Ordu Müfettişi Mustafa Kemal’le birlikte memleketine inananları zafere taşıdı. 19 Mayıs günü Samsun’da karşılanan 9.Ordu Müfettişi Mustafa Kemal için, ölüm fermanı yayımlandı. Müstemleke basın her türlü tezviratı yapmaktan çekinmedi. Emperyalizmin maşaları, tetikçiler tuttu. O eşsiz dehanın yaptığı ilk iş üniformasını çıkarıp, Anadolu’yu örgütlemek oldu. Çünkü halk ağır bir yoksulluk yaşarken, saraydakilerin saltanatı için manda ve himayeyi meşru görmesinin bedelini Anadolu ödeyecekti.

19 Mayıs, imkansızlıkların zaferinin ilk adımıdır. Karaya basılan her adım, emperyalizmin çiğnenmesidir, bu toprakları özgür vatan yapmanın iradesidir. O’nun önderliğinde kurulan Modern Türkiye Cumhuriyeti, küllerinden doğan ve mayası buram buram Anadolu insanın emeğiyle yoğrulmuştur. Önce egemenliği gerçek sahibi olan millete vermek için 23 Nisan 1920’de TBMM’yi açmış, büyük zaferi halkıyla birlikte kazanmış ve emperyalistlere halkın onurunu satmaktan imtina etmeyen Saray idaresini ortadan kaldırarak 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ile bu zaferleri taçlandırmıştır.

İhaneti boynunda madalya gibi taşıyanlar bir bir kaçarken, O, bütün devrimleri halkıyla birlikte hayata geçirerek zaferlerini gençliğe ve çocuklara emanet etmiştir.104 yıl önce başlatılan bu direnç, bugün bize umutsuz olmamayı öğretmiştir. Her türlü şartlar altında bize güç veren o bir çift mavi gözü rehber almaya son nefesimize kadar devam edeceğiz.Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, yüzyılın eşsiz dehası Mustafa Kemal Atatürk’e şükranlarımı sunuyor, bu toprakları bize yurt yapan tüm şanlı geçmişimizi saygıyla anıyorum”ifadelerine yer verdi. 

Balıkesir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve balikesirtv.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.