BİM'e Ortak mı Oldunuz İl Sağlık Müdürlüğü?

GÜNDEM 12.09.2023 - 19:16, Güncelleme: 12.09.2023 - 19:24 2025 kez okundu.
 

BİM'e Ortak mı Oldunuz İl Sağlık Müdürlüğü?

BİM, çalışanlarından sık iş göremezlik raporu aldığı gerekçesiyle hastanelere şikayette bulundu

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.'nin (BİM) kendisine gönderdiği şikayet yazısını dikkate alıp, BİM çalışanlarının sık "iş göremezlik" raporu aldığı gerekçesiyle hastanelere yazı gönderdi. BİM'in yazısında, "Müdürlüğünüze bağlı bazı hastanelerden ve aile hekimlerinden süreli iş göremezlik raporu aldıkları tespit edilmiştir. Bu durum, rapor alan personellerimizin dışında diğer personellerimizce de suistimal edilmekte, çalışabilir vaziyette olan kişiler de işbu hususu menfaat elde etmeye yönelik alternatif bir yol olarak kullanmaktadırlar" denildi. Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, BİM çalışanlarının sürekli "iş göremezlik raporu" aldığı gerekçesiyle il merkezi ve ilçelerdeki altı hastane ve sağlık merkezine 8 Eylül'de uyarı yazısı gönderdi. İşveren şikayetçi oldu BİM'in şikayet yazısında, çalışanların sık iş göremezlik raporu aldığı ve bu raporu suistimal ettiği iddia edildi. BİM'in yazısında şu ifadeler yer aldı: "Şirketimiz, BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİM), perakende sektörünün en büyük ve öncü şirketlerinden biri olup Türkiye'de 9 bin, yurt dışında 800'den fazla mağazası ile temel gıda ve tüketim malzemelerinin mümkün olan en uygun fiyat ve yüksek kalite ile tüketiciye ulaştırılmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda şirketimizin Balıkesir İlinde Bölge Deposunda mavi yaka 130 çalışanı bulunmaktadır. Yapılan incelemeler neticesinde; bazı şirket çalışanlarımızın hasta olmamalarına ve herhangi bir rahatsızlıkları bulunmamalarına rağmen keyfi olarak; Müdürlüğünüze bağlı bazı hastanelerden ve aile hekimlerinden süreli iş göremezlik raporu aldıkları tespit edilmiştir. Bu durum, rapor alan personellerimizin dışında diğer personellerimizce de suistimal edilmekte, çalışabilir vaziyette olan kişiler de işbu hususu menfaat elde etmeye yönelik alternatif bir yol olarak kullanmaktadırlar. Tarafımıza ibraz edilen raporlardan bazılarının, gerekli tetkiklerin yapılması için gerekli makul süreden çok daha kısa süre içerisinde temin edilebildiği saptanmış olup işbu husus şirketimiz aleyhine haksız kazanç temin etmek maksadıyla kötü niyetli olarak kullanılmaktadır. Hülasa; yukarıda anlatılan nedenlerle, şirketimize ibraz edilen raporların sorgulaması zarureti hasıl olmuştur. Hastaneler ne yapacak? Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü'nün kamu hastanelerinden, "Bilgilerini ve gereğini rica ettiği" BİM yazısında ise çalışanların sürekli iş göremezlik raporu aldığı ve bu raporu suistimal ettikleri iddiası yer aldı. Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü'nün uyarı yazısı üzerine hastaneler, BİM çalışanlarının iş göremezlik raporlarını incelemeye başlayacak. Raporların sahte veya usulsüz olduğu tespit edilirse, ilgili kişiler hakkında yasal işlem başlatılacak.
BİM, çalışanlarından sık iş göremezlik raporu aldığı gerekçesiyle hastanelere şikayette bulundu

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.'nin (BİM) kendisine gönderdiği şikayet yazısını dikkate alıp, BİM çalışanlarının sık "iş göremezlik" raporu aldığı gerekçesiyle hastanelere yazı gönderdi.

BİM'in yazısında, "Müdürlüğünüze bağlı bazı hastanelerden ve aile hekimlerinden süreli iş göremezlik raporu aldıkları tespit edilmiştir. Bu durum, rapor alan personellerimizin dışında diğer personellerimizce de suistimal edilmekte, çalışabilir vaziyette olan kişiler de işbu hususu menfaat elde etmeye yönelik alternatif bir yol olarak kullanmaktadırlar" denildi.

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, BİM çalışanlarının sürekli "iş göremezlik raporu" aldığı gerekçesiyle il merkezi ve ilçelerdeki altı hastane ve sağlık merkezine 8 Eylül'de uyarı yazısı gönderdi.

İşveren şikayetçi oldu

BİM'in şikayet yazısında, çalışanların sık iş göremezlik raporu aldığı ve bu raporu suistimal ettiği iddia edildi. BİM'in yazısında şu ifadeler yer aldı:

  • "Şirketimiz, BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİM), perakende sektörünün en büyük ve öncü şirketlerinden biri olup Türkiye'de 9 bin, yurt dışında 800'den fazla mağazası ile temel gıda ve tüketim malzemelerinin mümkün olan en uygun fiyat ve yüksek kalite ile tüketiciye ulaştırılmasını sağlamaktadır.
  • Bu kapsamda şirketimizin Balıkesir İlinde Bölge Deposunda mavi yaka 130 çalışanı bulunmaktadır.
  • Yapılan incelemeler neticesinde; bazı şirket çalışanlarımızın hasta olmamalarına ve herhangi bir rahatsızlıkları bulunmamalarına rağmen keyfi olarak; Müdürlüğünüze bağlı bazı hastanelerden ve aile hekimlerinden süreli iş göremezlik raporu aldıkları tespit edilmiştir.
  • Bu durum, rapor alan personellerimizin dışında diğer personellerimizce de suistimal edilmekte, çalışabilir vaziyette olan kişiler de işbu hususu menfaat elde etmeye yönelik alternatif bir yol olarak kullanmaktadırlar.
  • Tarafımıza ibraz edilen raporlardan bazılarının, gerekli tetkiklerin yapılması için gerekli makul süreden çok daha kısa süre içerisinde temin edilebildiği saptanmış olup işbu husus şirketimiz aleyhine haksız kazanç temin etmek maksadıyla kötü niyetli olarak kullanılmaktadır.
  • Hülasa; yukarıda anlatılan nedenlerle, şirketimize ibraz edilen raporların sorgulaması zarureti hasıl olmuştur.

Hastaneler ne yapacak?

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü'nün kamu hastanelerinden, "Bilgilerini ve gereğini rica ettiği" BİM yazısında ise çalışanların sürekli iş göremezlik raporu aldığı ve bu raporu suistimal ettikleri iddiası yer aldı.

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü'nün uyarı yazısı üzerine hastaneler, BİM çalışanlarının iş göremezlik raporlarını incelemeye başlayacak.

Raporların sahte veya usulsüz olduğu tespit edilirse, ilgili kişiler hakkında yasal işlem başlatılacak.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve balikesirtv.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.