• BIST 100

  11130,46%0,59
 • DOLAR

  33,09% 0,31
 • EURO

  36,05% 0,16
 • GRAM ALTIN

  2599,65% 1,18
 • Ç. ALTIN

  4161,51% 1,42

AYVALIK’TA MAKYAJ DEĞİL, HİZMET ZAMANI

Ayvalık’ın on yıllardır çözülmeyen sorunları bir bir çözülüyor. AKP döneminde yapılan makyaj çalışmalarının yerini hizmet ve sorunlara yönelik kalıcı çözümler aldı. Altınova Mahallesi İçme Suyu Terfi Hattı Temel Atma Töreni’nde ko

AYVALIK 10.07.2024 16:09:00 0
AYVALIK’TA MAKYAJ DEĞİL, HİZMET ZAMANI

Ayvalık’ın on yıllardır çözülmeyen sorunları bir bir çözülüyor. AKP döneminde yapılan makyaj çalışmalarının yerini hizmet ve sorunlara yönelik kalıcı çözümler aldı. Altınova Mahallesi İçme Suyu Terfi Hattı Temel Atma Töreni’nde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, ilçenin sorunlarına yönelik kalıcı çözümler üreteceğinin altını çizdi. 

ARIZALAR AZALACAK

BASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk temel atma töreninde yaptığı konuşmada Altınova İçme Suyu Terfi Hattı ile ilgili bilgiler verdi. Öztürk, “Bugün burada temel atma töreninde bulunduğumuz Altınova mahallemize ait terfi hattı yapım işi ile ilgili biraz bilgi aktarmak istiyorum. Burada bulunan 18 adet kuyumuz ile Ayvalık ilçe merkezimize su iletiyoruz. İletim ve terfi merkezimizde bugüne kadar kullanılan hattın ekonomik ömrünü tamamlamış olması nedeniyle su kayıp kaçakları, mülkiyetlerden kaynaklı sorunlar çerçevesinde yeni imar planına uygun şekilde kadastral yollardan hattımız geçirerek bundan sonra bir sorun yaşamamayı hedefliyoruz. Şimdi bu bölgeden üç ay içerisinde 4 bine yakın arıza bilgisi geldi. Bu arızaların 3 Bin 900’e kadarını hallettik. Bu hat tamamladıktan sonra bölgedeki arıza sayısı azalacak” dedi. 

AYVALIK İÇİN ALTYAPI SEFERBERLİĞİ 

BASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk Ayvalık’ta yapılması planlanan diğer projelerle ilgili de açıklama yaptı. Ayvalık halkına müjde üstüne müjde veren Öztürk, Bu çalışmamızla birlikte Ayvalık için planladığımız bazı çalışmaları da sizlere arz etmek istiyorum. Ayvalık Sarımsaklı Terfi hattımız var. Bu hat Sarımsaklı sahilinde bulunduğu için zaman zaman koku ve görsel sorunlar oluşturuyor. Aynı zamanda ekonomik ömrünü tamamlamış bir hat. Bu hattın deplasesi için gerekli çalışmaları başlattık. Kısa bir süre içerisinde bu hattın deplase işlemini de tamamlamış olacağız.  Ayvalık kanalizasyon ve ileri biyolojik atık su arıtma tesisimizle ilgili de bir çalışmamız var. Kanalizasyon ile ilgili projemiz bitti, atık su arıtma tesisimiz ile ilgili de proje yapım çalışmamız devam ediyor. Ayvalık içme suyu ilgili de bir çalışmamız var buradaki hedefimiz de 475 kilometrelik bir içme suyu ve terfi hattı yapmak. Madra Barajı’ndan içme suyu ve içme suyu iletim hattı ve içme suyu arıtma yapımı işi projemiz var. Bu anlamda DSİ ile görüşmeler devam ediyor. Burada da baya mesafe kat ettik” ifadelerine yer verdi.  

“AYVALIK’IN SORUNLARINI HEP BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ” 

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin 10 yıllık AKP yönetimi döneminde ilçenin sorunları ile ilgili çalışmaların eksik bırakıldığını ifade etti. Başkan Ergin, “Ayvalık’la ilgili şu anda gündemimizde olan altyapı çalışmaları ile ilgili BASKİ Genel Müdürümüz anlattı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu projelerin bir an önce yapılması için var gücümüzle çalışacağız. Bizim öncelikli işimiz Ayvalık için Küçükköy ve Sarımsaklı’da artıma tesisinin yapılması ve kanalizasyonun devre alınmasıydı. Nitekim kısa bir süre içerisinde arıtma tesisimiz yaparak bölgenin sorunlarını gidermiş olacağız. Şu an tabi ki beklenti çok yüksek ve öyle de olması gerekiyor. Bugüne kadar Ayvalık’ta su sorunun çözülmemiş olması da başlı başına bir konu. Ama diyorum ki 10 yıl AK Parti Balıkesir’i yönetti. Üstelik bakanlıklar da ellerindeydi. Buna karşın geldiğimiz süreçte 3 aylık bir yönetimden de her şeyi bir anda yapmasını beklemek biraz vicdansızlıktır diye düşünüyorum. Onun için biraz sabır gerekli. Ayvalık’ın sorunlarını Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Akın ile birlikte çözüme kavuşturacağız” dedi.  

“NOKTA NOKTA, MİLİMETRE MİLİMETRE ÇALIŞIYORUZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın vatandaşlara ricada bulundu. Vatandaşlardan ikametlerini Ayvalık’a almalarını rica eden Başkan Akın, “Balıkesir 10 yıldır büyükşehir ve yaklaşık 20 yıldır iktidar tarafından yönetiliyoruz ama hala burada konuştuğumuz sorunlar ortada. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yönetimin devralalı 3 aydan az bir süre oldu ama nokta nokta, milimetre milimetre çalışıyoruz. Buranın sorunlarını da en az sizin kadar biliyoruz. Sizden bir ricam var ikametleriniz buraya aldırın. Çünkü Ayvalık yaz nüfusu çok artan bir yer. İkametinizi buraya aldırdığınız zaman belediye olarak kaynaklarımız da artacak. O zaman hizmet yapmak çok daha kolaylaşacak. Bu sizin evladınız olarak sizden ricamdır” ifadelerini kullandı. 

ÖNCE ALTYAPI SONRA YOL 

Ayvalık halkının yaşadığı sorunları yakından takip ettiğini belirten Ahmet Akın önce altyapı yapılması gerektiğini vurguladı. Akın, “Yaşanılan sorunlar ortada. Bu sorunları en az sizin kadar biliyorum ve bunlarla ilgili her gün ama her gün bir toplantı, bir görüşme ve tespit yapıyoruz. Bir an evvel Ayvalık’ın altyapı sorunlarını bitirmek zorundayız ve bitireceğiz. Özellikle Büyükşehir’e ait olan yollarımızda sorunlar var. O yolların bir an önce yapılması için tüm talimatları verdim ama önce; altyapı, kanalizasyon, derin deşarj ve arıtma. Bu işler yolu yaptım asfaltı döktüm ile olmuyor. Önce altyapı yapılacak, kanalizasyon olacak ve temiz içme suyu olacak” dedi.  

“160 MİLYAR BORÇ OLSA YİNE HİZMET GETİRECEĞİM”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin önceki dönemden kalma borçları ile ilgili bilgi veren Balıkesir Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Akın, “Belediyeyi devraldığımız ilk dönem üç günlük süre ile neyi devraldığımızı göstermek için bir afiş astım, sonra o afişi kaldırdım. Belediyenin borcu 15-16 Milyar değil 160 Milyar olsa ben yine size hizmeti getireceğim. Şeref sözü veriyorum. Sadece birbirimize yardımcı olacağız. Siz de yardımcı oluyorsunuz. Ben de sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

YANDAŞ MÜTEAHHİTLERE DEĞİL, HALKA HİZMET

Ahmet Akın Balıkesir’de hizmet anlayışının değiştiğini vurgulayarak, “Burada bugün bölgemiz için de hayati öneme sahip bu yatırımın müjdesiyle sizlerle birlikteyiz. Bunu BASKİ ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Burada değişen hizmet anlayışının da farkına varmanızı sizden rica ediyorum. Balıkesir artık yepyeni hizmetlerle tanışacak. Hem de bu hizmetleri yaparken; açık, şeffaf ve halktan yana olan bir anlayış ile ilerliyorum. Bugün temelini atacağımız bu terfi hattı ile bu bölge için hayati öneme sahip olan bir sorunu çözüyoruz. Buradaki sorunu kalıcı olarak çözmek için bu eski boruları yenileyerek vatandaşımıza sağlıklı su temin etme derdindeyiz. Burada yıllardır, on yıllardır çözülmeyi bekleyen sorunlar var. Buradaki sorunları çözmek için kararlı bir evladınız, kararlı bir belediye başkanınız var bunu unutmayın. Ahmet Akın size en yakın ama Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sizin her daim emrinizde. Sizlerin sorunlarının takipçisi değil, sahibi olacağız. Balıkesir’i halka hizmet etmek yerine yandaş müteahhitlere hizmet etme anlayışından kurtardık. Şimdi bir daha bu anlayışı geri getirmeye asla niyetim yok” dedi. 

 


BELEDİYE-İŞ YETKİLİ SENDİKA OLDU

BALIKESİR İTFAİYESİ, 7/24 NÖBETTE

“YOLCUSUZ HAVAALANINA 8 MİLYON LİRALIK İHALE”

BASKİ, DERE YATAKLARINI TEMİZLİYOR

YARALI BULUNAN KIZIL ŞAHİN TEDAVİSİNDEN SONRA KAZDAĞLARI’NA SALIVERİLDİ

BURHANİYE’DE YOL ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

BANDIRMA’DA ZİNCİRLEME KAZA: 8 KİŞİ YARALANDI

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 12 BİN 500 TL OLACAK

BANDIRMA’DA SİMİT FIRININDA YANGIN

EDREMİT’TE 13 DÜZENSİZ GÖÇMEN VE 2 ORGANİZATÖR JANDARMAYA YAKALANDI

AV KÖPEKLERİNE KUDUZ AŞISI YAPILDI

HEM MECLİSTE HEM SAHADA

AYVALIK’IN KÖKLÜ AİLELERİNDEN ARMAN AİLESİ’NİN ACI GÜNÜ

SCOOTER'IN ÇARPTIĞI 80 YAŞINDAKİ ADAM YARALANDI

"YASALAR ÖLDÜRMEK DEĞİL YAŞATMAK İÇİN ÇIKARILIR”

EDREMİT’TE HAYAT BOYU ÖĞRENME KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI

3. ULUSLARARASI KEREMKÖY FESTİVALİ YAPILDI

Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundular

VALİ USTAOĞLU, GENÇ SPORCULARLA SPOR YAPTI

KAZDAĞI ORMANLARI JANDARMAYA EMANET

BALIKESİR BALLARI, LONDRA ULUSLARARASI BAL ÖDÜLLERİ’NE DAMGASINI VURDU

PİRİNA FABRİKASINDA YANGIN

HALKIN BAŞKANI HALKIN YANINDA

TARİHİ ÇINARALTI ÇAY BAHÇESİ YENİDEN AÇILDI

Altıeylül’de Aquatlon Heyecanı Yaşanıyor.

Üniversite öğrencisi kuryeyi öldüren sanığa 24 yıl hapis

BURHANİYE BELEDİYESİ’NDEN BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEMİNERİ

ALTINOLUK’UN TARİHİ ÇINARALTI ÇAY BAHÇESİ YENİDEN AÇILIYOR

BAŞKAN AKIN, ÇİFTÇİLERİN MAĞDURİYETİNİ GİDERDİ

BURHANİYE BELEDİYESİ’NDEN SUÇA SÜRÜKLENEN ÇOCUKLARA DESTEK

Yükleniyor

BANDIRMA’DA ZİNCİRLEME KAZA: 8 KİŞİ YARALANDI

BANDIRMA’DA SİMİT FIRININDA YANGIN

EDREMİT’TE 13 DÜZENSİZ GÖÇMEN VE 2 ORGANİZATÖR JANDARMAYA YAKALANDI

SCOOTER'IN ÇARPTIĞI 80 YAŞINDAKİ ADAM YARALANDI

PİRİNA FABRİKASINDA YANGIN

Üniversite öğrencisi kuryeyi öldüren sanığa 24 yıl hapis

BALIKESİR’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU: 4 ŞAHIS TUTUKLANDI

TÜRK KARASULARINA İTİLEN 14 DÜZENSİZ GÖÇMEN VE 13 ÇOCUĞU KURTARDI

ATLI JANDARMALAR, PLAJLARIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAK

GÖNEN’DEKİ YANGINDA MADDİ ZARAR 4 MİLYON LİRA

BURHANİYE’DE YOL ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

BURHANİYE BELEDİYESİ’NDEN BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEMİNERİ

BURHANİYE BELEDİYESİ’NDEN SUÇA SÜRÜKLENEN ÇOCUKLARA DESTEK

BURHANİYE KENT KONSEYİ BAŞKANI HASAN METİN OLDU

FESTİVALDE ÜRÜNLERİNİ TANITTILAR

BURHANİYE BELEDİYESİ YAZ KURSLARI BAŞLADI

ÖREN’DEKİ YEŞİL ALAN HALKIN KULLANIMINA AÇILDI

BURHANİYE'DE KADINLAR BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

ÖREN PLAJI’NDA METAL KALINTILAR TEMİZLENDİ

BURHANİYE’DE EMARÇEBB TOPLANTISI 

Altıeylül’de Aquatlon Heyecanı Yaşanıyor.

ALTIEYLÜL’DE GENÇLER YAZ TATİLİNİ BOŞ GEÇİRMEYECEK

PARKTA BULDUĞU PARALARI AMİRLERİNE TESLİM ETTİ 

SOSYAL ALANLAR ELDEN GEÇİRİLİYOR

Başkan Şehirli’den Kurban Bayramı Mesajı

ALTIEYLÜL BELEDİYE BAŞKANI HAKAN ŞEHİRLİ: “BÜYÜK USTAYI ESERLERİYLE ANDIK”

Altıeylül’den Kurban Kesim Hizmeti

Üniversiteler Yamaç Paraşütü için Altıeylül’de Buluşuyor

Hasan Avcı Ateşi Tüm Altıeyllül’ü Sardı!

Altıeylül’de Park Sorununa Kalıcı Çözüm, Yeraltı Otopark Projesi

“YOLCUSUZ HAVAALANINA 8 MİLYON LİRALIK İHALE”

GÜNAYDIN

“TÜİK, YAPTI YİNE YAPACAĞINI”

AYTEKİN: "KOLTUK MİLLİYETÇİLERİNİ UYARIYORUZ"

Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı'ndan YKS Mesajı

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı: Emeklinin Maaşları Bayram Öncesi Ödensin

BİZCE DE DEVLET YALAN SÖYLEMEZ!

CHP’li Yılmaz, 31 Mart Sonrası Yaptıkları Çalışmaları Anlattı Partimizi Birinci Parti Yapacağız

CHP’li Sarı’dan Meb’in ‘Mezuniyet Genelgesi’ne Tepki: Evlatlarımızın Sevinçlerine Engel Olmayın

Türkiye HavancIlıkta İthalatçı Ülke Oldu, Et Fiyatı 24 Kat Arttı

BATO BAŞKANI KULA, YENİ VERGİ PAKETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Balıkesir’de Mayıs Ayında 2 Bin 735 Konut Satıldı

Marmara OSB’de Altyapı Büyük Ölçüde Hazır

Kuzey Ege’deki Otellerde Doluluk Oranı Yüzde 70’i Aştı

Zeytin Üreticilerinden Jandarmaya Teşekkür

Balıkesir’de Nisan Ayında 88 Milyon Dolarlık İhracat Yapıldı

İspanyol zeytincilerden Türk Zeytinyağına Tam Not

Marmara OSB Yönetim Kurulu Başkanı Menderes Akar Basın İle Buluştu

SDF Group’tan Bandırma’da Dev Yatırım...

Başkan Ahmet Akın Suda İndirim Sözünü Tuttu

Liseli Gençler Sundukları Projeleri İle Göz Kamaştırdı

117 Projeye Onay

Balıkesir’de eşeklerden embriyo transferi yapıldı

Genç Bilim Adamları ’Deneyap Proje Şenliği’nde Buluştu

BAÜN Veteriner Teşhis ve Analiz Laboratuvarına Çalışma İzni

BAÜN’lü Öğrencilerden Eskişehir’e Teknoloji Ziyareti

Milli Savuma Üniversitesinden Balıkesir MYO’a Eğitim Materyali

Balıkesir Üniversitesi, İHA Eğitimi Verecek

Apple, Sahte Apple Watch aksesuarlarına karşı uyardı

AnTuTu'nun Kasım Ayı En Hızlı Apple Cihazları Listesi

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.