• BIST 100

  11064,85%0,37
 • DOLAR

  33,03% 0,65
 • EURO

  35,95% 0,40
 • GRAM ALTIN

  2559,28% 0,40
 • Ç. ALTIN

  4095,92% 0,61

CHP Genel Başkan Özel: "Kazanan Bütün Belediye Başkanlarımız Malvarlıklarını Belediyenin Kapısına Asacak"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım töreni için geldiği Balıkesir’de, 31 Mart seçimlerinden sonra belediye başkanlarının mal varlıklarını makam odalarının girişindeki cama asacaklarını söyl

SİYASET 25.02.2024 18:03:00 0
CHP Genel Başkan Özel:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım töreni için geldiği Balıkesir’de, 31 Mart seçimlerinden sonra belediye başkanlarının mal varlıklarını makam odalarının girişindeki cama asacaklarını söyledi. 

Ahmet Akın’ın bir önceki seçimde adaylıktan çekilmesi konusuna atıf yaparak konuşan Özel, "Ahmet Akın’ı Balıkesir’in vicdanına emanet ediyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Balıkesir’de partililer ve belediye başkan adayları ile bir araya geldi. Kurtdereli Spor Salonu’nda düzenlenen törene katılan Özel, "Göreve getirdiğimiz arkadaşlara, ne kadar güveniyorsak, ne kadar kefilsek aday adayı olup da adaylaştıramadıklarımıza hepimiz kefiliz. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanı olarak bu kefaleti açıkça ortaya koyuyorum. Bazı televizyonlarda, gazetelerde birkaç kişinin isyanını, itirazını duyuyorsunuz. Görevdeyken iyi, olmayınca istifa etmeler başka partiye gitmeler ve oradan partiye ateş etmeler. Vallahi üç beş kişinin, iktidara yakın gazetelerin manşetine çıkmasının bir önemi yok. 16 bin 500 aday adayı vardı bu partide. Üçü, beşi öyle yapıyor ama sabahleyin adaydan erken kalkıp adayı arayıp ’hadi çalışmaya gitmiyor muyuz? diyen aday adayımız; ayırdığı bütçeyi ilçe başkanına getiren aday adayımız; kendisine giydirdiği aracı belediye başkan adayıma tahsis eden aday adayımız var bizim" dedi. Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu milletin feraseti. O bakkal hacı amcanın feraseti Balıkesir’in tamamında var. Bu sefer bütün Balıkesir’e şunu hatırlatmak isterim. Geçen sefer olabilir, gelecek sefer başka olabilir. Ama adalet yerini bulacaksa ben Ahmet Akın’ı Balıkesirlilerin vicdanına emanet ediyorum. Vallahi Balıkesir kurtuluyordu, billahi Balıkesir kurtuluyordu geçen seçim. Geçen seçimlerde Ahmet Akın’ı Balıkesir adayı yaptık. Vallahi övünmek gibi olmasın ’Ahmet Akın herkese yakın’ sloganını herkes kullanıyor ama sloganının sahibi benim. İşte yüzü burada. ’Ahmet Akın herkese yakın’ dedim. Alıyor muydu? Alıyordu. Bütün Balıkesir şahit ki biliyor ki Ahmet Akın Millet İttifakı’nın adayı olarak o seçimi alıyordu. Bu kabusu bitiriyordu. Dürüst, çalışkan, insan ayırmayan, parti ayırmayan, siyaset ayırmayan, hizmet eden bir belediye başkanı olarak Balıkesir’e geliyordu. O süreçte dediler ki ’adayınızı geri çekin’, ’burayı biz istiyoruz’ . Ahmet dedi ki, ’genel merkezimiz karar verdiyse olur’. Gözleri yaşlıydı. Ağlaya ağlaya ama madem ittifaktır dedi, çekildi. Burayı öyle istediler İsmail Ok’a verildi. İsmail Ok da emaneti aldı, iki eliyle AK Parti’ye verdi. Ödülü aldı. Şimdi AK Parti onu tekrar milletvekili yaptı. Ne var ortada? Ortada milli irade hırsızlığı var. Ne var ortada? Ortada Balıkesir’in iradesinin çalınması var. Balıkesir geçen sefer karar vermiş, diyor ki ’büyükşehiri AK Parti’den alacağım, Ahmet Akın’a vereceğim, yani milletin hizmetine vereceğim’. ’Adayı çekin, çekelim. Şu arkadaşa verin, verelim’. Seçimi kaybetti. Ne yapalım, o süreçte. Şu söz kulağımın içindedir. ’Hem vallahi hem billahi, kimseye borcum yok ama Ahmet sana borcum var’ dediler. Şimdi şimdi. Siyasettir eyvallah. Bugünün şartları bunu gerektiriyordur. Eyvallah. Şimdi o verilen söz tutulamıyordur. Şahsen eyvallah. Parti olarak, eyvallah. Ama. Balıkesir’deki iyi insanların, sosyal demokratların yanında milliyetçi demokratların, muhafazakar demokratların, Balıkesir’i seven herkesin vicdanına sesleniyorum. Bu adaletsizliği siz gidereceksiniz. Bunu sizden bekliyoruz. Balıkesir’e bu yakışır.”

Özel, “Malvarlıkları kapıya asılacak”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Balıkesir’in yüzünü öne eğdirenler olduğunu iddia ederek hesap sormayı 31 Mart’ta Balıkesirlilere bıraktıklarını söyledi. Özel, "Türkiye’de bir yerel yönetimde görülmedik kadar kötü ihalelerin yapıldığı asla kabul edilemeyecek nitelikte yandaşların kayrıldığı, Balıkesir’in varlıklarını birilerine peşkeş çekildiği bir sürecin geldiği yerdeyiz. Şunun için söylüyorum. Yargı böyle küçük çıkışlar yapıyor ama az sayıda cesaretini koruyanlar başaramıyor, hemen alıp atıyorlar. Birkaç müfettişi cezalandırıyorlar. Vallahi ne yargı, ne Sayıştay, ne Danıştay baş edemiyor. Ama buna bir kişi dur diyebilir. O bir kişi Balıkesir’in, Balıkesirlinin ta kendisidir. 31 Mart’ta bunlardan hesabı sormayı Balıkesirli hemşehrilerimize bırakıyoruz. 31 Mart’ta Ahmet Akın Balıkesir Büyükşehir’i kazandığında Balıkesir’deki belediye sayılarımızı arttıracak. Bizim yapacağımız bir şey var. Ahmet Akın belediyeye gidecek ya, belediyenin kapısına gelecek ya, hep birlikte içeri gireceğiz ya, girmeden duracak. Cebinden cebinden mal varlığını çıkaracak. Balıkesir Belediyesi’nin girişindeki cama Ahmet Akın mal varlığını asacak. 31 Mart’ta belediyeyi kazanan bütün belediye başkanlarımız mal varlıklarını belediyenin girişine asacaklar" dedi.

Akın: “Balıkesir Yıkılmayacak”

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Balıkesir’de yeni bir anlayışa ihtiyaç olduğunu ifade ederek, dünyayı gören, bilime inanan bir vizyonu Balıkesir’e taşımak istediklerini söyledi. Engelsiz Taksi hizmetinden, alzheimer hastaları için konuk evine kadar projelerinden bahseden Akın, "Cumhurbaşkanlığı verilerine göre ekonomik gelişmişlikte 15. sıradan 20. sıraya düştük. Mevcut yöneticiler bizi 10 sıra geriye getirdi. Biz, 10 numaralı kenti 10 numara ileri taşıyacağız. Balıkesir Planlama Ajansını hemen kuruyoruz ve 2050 yılına kadar olan planımızı ortaya koyuyoruz. Ayrıca ’Dijital İkiz’ projemiz hemen hayata geçecek. Balıkesir’de trafik ve bina projeleri ile afetlere dirençli bir anlayış işe yönetilecek. En önemli gündemimiz dirençli Balıkesir. Aktif 20 fayımız var. Balıkesir’in yaşayacağı depremde riskleri ortadan kaldırmamız lazım. Maalesef, deprem toplanma alanları başka niyetlerle kullanılıyor. 1 Nisan’da çalışmaya başlayacağız ve Balıkesir yıkılmayacak" diye konuştu.ş

Ahmet Akın, yeni evlenenlere 30 bin lira, Gaziler Günü’nde gazilere 5 bin lira, 0-4 yaş arası çocuğu olup ihtiyaç sahibi olanlara her ay bin lira, engellilere yılbaşında 5 bin lira destek verileceğini söyledi. Akın, "En büyük vaadim; adaletli bir belediye başkanınız olacağım" dedi.

Programın sonunda Balıkesir’in ilçe belediye başkan adayları platforma çağrılarak adaylar tek tek tanıtıldı.


Haber Kaynak : BALIKESİR TV

VALİ USTAOĞLU, GENÇ SPORCULARLA SPOR YAPTI

KAZDAĞI ORMANLARI JANDARMAYA EMANET

BALIKESİR BALLARI, LONDRA ULUSLARARASI BAL ÖDÜLLERİ’NE DAMGASINI VURDU

PİRİNA FABRİKASINDA YANGIN

HALKIN BAŞKANI HALKIN YANINDA

TARİHİ ÇINARALTI ÇAY BAHÇESİ YENİDEN AÇILDI

Altıeylül’de Aquatlon Heyecanı Yaşanıyor.

Üniversite öğrencisi kuryeyi öldüren sanığa 24 yıl hapis

BURHANİYE BELEDİYESİ’NDEN BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEMİNERİ

ALTINOLUK’UN TARİHİ ÇINARALTI ÇAY BAHÇESİ YENİDEN AÇILIYOR

BAŞKAN AKIN, ÇİFTÇİLERİN MAĞDURİYETİNİ GİDERDİ

BURHANİYE BELEDİYESİ’NDEN SUÇA SÜRÜKLENEN ÇOCUKLARA DESTEK

“BORÇLU VE İCRALIK VATANDAŞ SAYISI ARTIYOR”

BALIKESİR’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU: 4 ŞAHIS TUTUKLANDI

BAHÇAVAN: “ALAMANYA’DAN OĞLUM GELECEK İTFAİYEYİ BOŞALTIN”

Büyükşehir’den Milli Sporculara destek

TÜRK KARASULARINA İTİLEN 14 DÜZENSİZ GÖÇMEN VE 13 ÇOCUĞU KURTARDI

EDREMİT BELEDİYESİ’NİN 2025-2029 STRATEJİK PLANI HAZIRLANIYOR

BALIKESİR İÇİN KRİTİK DEPREM UYARISI

ATLI JANDARMALAR, PLAJLARIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAK

CHP’Lİ BELEDİYE DEMEK TASARRUF DEMEK HİZMET DEMEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN, MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASINA DESTEK

AYVALIK’TA MAKYAJ DEĞİL, HİZMET ZAMANI

GÖNEN’DEKİ YANGINDA MADDİ ZARAR 4 MİLYON LİRA

DEDEDEN TORUNA ÜÇ KUŞAK DONDURMACI

BALIKESİR’DE 107 DOKTOR KEP ATARAK MEZUN OLDU

KYZİKOS ANTİK KENTİ’NDE 2024 KAZI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

ALTIEYLÜL’DE GENÇLER YAZ TATİLİNİ BOŞ GEÇİRMEYECEK

SREBRENİTSA KATLİAMI'NDA HAYATINI KAYBEDENLER ANILDI

SINDIRGI’DA KİRAZ ŞENLİĞİ

Yükleniyor

PİRİNA FABRİKASINDA YANGIN

Üniversite öğrencisi kuryeyi öldüren sanığa 24 yıl hapis

BALIKESİR’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU: 4 ŞAHIS TUTUKLANDI

TÜRK KARASULARINA İTİLEN 14 DÜZENSİZ GÖÇMEN VE 13 ÇOCUĞU KURTARDI

ATLI JANDARMALAR, PLAJLARIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAK

GÖNEN’DEKİ YANGINDA MADDİ ZARAR 4 MİLYON LİRA

BANDIRMA VE EDREMİT’TE UYUŞTURUCU OPERASYONU

TRAKTÖR KAZASINDA 1 KİŞİ ÖLDÜ

FETÖ/PYD FİRARİSİ YAKALANDI

BALIKESİR’DE KORKUTAN YANGIN

BURHANİYE BELEDİYESİ’NDEN BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEMİNERİ

BURHANİYE BELEDİYESİ’NDEN SUÇA SÜRÜKLENEN ÇOCUKLARA DESTEK

BURHANİYE KENT KONSEYİ BAŞKANI HASAN METİN OLDU

FESTİVALDE ÜRÜNLERİNİ TANITTILAR

BURHANİYE BELEDİYESİ YAZ KURSLARI BAŞLADI

ÖREN’DEKİ YEŞİL ALAN HALKIN KULLANIMINA AÇILDI

BURHANİYE'DE KADINLAR BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

ÖREN PLAJI’NDA METAL KALINTILAR TEMİZLENDİ

BURHANİYE’DE EMARÇEBB TOPLANTISI 

BURHANİYE BELEDİYESPOR’DA YENİ KURUL ÜYELERİ BELLİ OLDU

Altıeylül’de Aquatlon Heyecanı Yaşanıyor.

ALTIEYLÜL’DE GENÇLER YAZ TATİLİNİ BOŞ GEÇİRMEYECEK

PARKTA BULDUĞU PARALARI AMİRLERİNE TESLİM ETTİ 

SOSYAL ALANLAR ELDEN GEÇİRİLİYOR

Başkan Şehirli’den Kurban Bayramı Mesajı

ALTIEYLÜL BELEDİYE BAŞKANI HAKAN ŞEHİRLİ: “BÜYÜK USTAYI ESERLERİYLE ANDIK”

Altıeylül’den Kurban Kesim Hizmeti

Üniversiteler Yamaç Paraşütü için Altıeylül’de Buluşuyor

Hasan Avcı Ateşi Tüm Altıeyllül’ü Sardı!

Altıeylül’de Park Sorununa Kalıcı Çözüm, Yeraltı Otopark Projesi

GÜNAYDIN

“TÜİK, YAPTI YİNE YAPACAĞINI”

AYTEKİN: "KOLTUK MİLLİYETÇİLERİNİ UYARIYORUZ"

Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı'ndan YKS Mesajı

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı: Emeklinin Maaşları Bayram Öncesi Ödensin

BİZCE DE DEVLET YALAN SÖYLEMEZ!

CHP’li Yılmaz, 31 Mart Sonrası Yaptıkları Çalışmaları Anlattı Partimizi Birinci Parti Yapacağız

CHP’li Sarı’dan Meb’in ‘Mezuniyet Genelgesi’ne Tepki: Evlatlarımızın Sevinçlerine Engel Olmayın

Türkiye HavancIlıkta İthalatçı Ülke Oldu, Et Fiyatı 24 Kat Arttı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den İYİ Parti’li Çömez’e Yönelik Sert Sözler: “Bir muhtar kadar oy aldı, ileri geri konuşuyor”

BATO BAŞKANI KULA, YENİ VERGİ PAKETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Balıkesir’de Mayıs Ayında 2 Bin 735 Konut Satıldı

Marmara OSB’de Altyapı Büyük Ölçüde Hazır

Kuzey Ege’deki Otellerde Doluluk Oranı Yüzde 70’i Aştı

Zeytin Üreticilerinden Jandarmaya Teşekkür

Balıkesir’de Nisan Ayında 88 Milyon Dolarlık İhracat Yapıldı

İspanyol zeytincilerden Türk Zeytinyağına Tam Not

Marmara OSB Yönetim Kurulu Başkanı Menderes Akar Basın İle Buluştu

SDF Group’tan Bandırma’da Dev Yatırım...

Başkan Ahmet Akın Suda İndirim Sözünü Tuttu

Liseli Gençler Sundukları Projeleri İle Göz Kamaştırdı

117 Projeye Onay

Balıkesir’de eşeklerden embriyo transferi yapıldı

Genç Bilim Adamları ’Deneyap Proje Şenliği’nde Buluştu

BAÜN Veteriner Teşhis ve Analiz Laboratuvarına Çalışma İzni

BAÜN’lü Öğrencilerden Eskişehir’e Teknoloji Ziyareti

Milli Savuma Üniversitesinden Balıkesir MYO’a Eğitim Materyali

Balıkesir Üniversitesi, İHA Eğitimi Verecek

Apple, Sahte Apple Watch aksesuarlarına karşı uyardı

AnTuTu'nun Kasım Ayı En Hızlı Apple Cihazları Listesi

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.