Müdürüm Hayırdır? Bu Görevden Almaların bir Açıklaması var mıdır?

GÜNDEM (BalıkesirTV) - Haber Merkezi 'Özel Haber'' | 18.09.2023 - 22:07, Güncelleme: 18.09.2023 - 22:18 3155 kez okundu.
 

Müdürüm Hayırdır? Bu Görevden Almaların bir Açıklaması var mıdır?

Balıkesir Tarım İl Müdürlüğü'nde 3 Şube Müdürü Whatsapp Mesajıyla Görevden Alındı!

 Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde görev yapan üç şube müdürü, herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin whatsapp mesajı ile görevden alındı. Görevden alınan şube müdürleri Duran Erden, Lütfi Baykal ve Mehmet Bala'nın, Balıkesir'e hizmet etmek için yıllarca çalıştıkları belirtiliyor. Ancak, bu bağlılıkları ve özverileri, whatsapp mesajı ile görevden alınmalarına engel olamamış. Görevden alınan şube müdürlerine herhangi bir gerekçe sunulmaması, bu kararın gerekçesiz ve keyfi olduğunu gösteriyor. Eğer bu şube müdürleri hakkında bir soruşturma açılmış olsaydı, bunun sonucuna göre görevden alınmaları daha anlaşılır olurdu. Ancak, bu şube müdürlerine herhangi bir soruşturma açılmadığı için, görevden alınmalarının gerekçesi sadece keyfi bir karar olarak görülebilir. Bu durum, sadece görevden alınan şube müdürleri için değil, Balıkesir halkı için de bir hakaret olarak görülebilir. Zira, bu şube müdürleri Balıkesir'e hizmet etmek için yıllarını vermiş insanlar. Bu insanların whatsapp mesajı ile görevden alınması, Balıkesir halkının da onur ve gururunu kırmış görünüyor. Bu durumun, Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün işleyişi ve Balıkesir halkı ile olan ilişkileri üzerinde olumsuz bir etki yaratması muhtemel. Zira, bu durum, kamu kurumlarının keyfi kararlar alabileceğini ve bu kararlara karşı hiçbir şekilde hesap vermediğini gösteriyor. Bu durumun, bir an önce açıklanması ve gerekçelerinin kamuoyuna açıklanması gerekiyor. Aksi takdirde, bu durum, Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün güvenilirliğini ve saygınlığını zedelemeye devam edecek. Görevden alınan şube müdürleri kimlerdir? Duran Erden: Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürüydü. Lütfi Baykal: Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün Tarımsal Altyapı ve Değerlendirme Şube Müdürüydü. Mehmet Bala: Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürüydü.
Balıkesir Tarım İl Müdürlüğü'nde 3 Şube Müdürü Whatsapp Mesajıyla Görevden Alındı!

 Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nde görev yapan üç şube müdürü, herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin whatsapp mesajı ile görevden alındı.

Görevden alınan şube müdürleri Duran Erden, Lütfi Baykal ve Mehmet Bala'nın, Balıkesir'e hizmet etmek için yıllarca çalıştıkları belirtiliyor. Ancak, bu bağlılıkları ve özverileri, whatsapp mesajı ile görevden alınmalarına engel olamamış.

Görevden alınan şube müdürlerine herhangi bir gerekçe sunulmaması, bu kararın gerekçesiz ve keyfi olduğunu gösteriyor. Eğer bu şube müdürleri hakkında bir soruşturma açılmış olsaydı, bunun sonucuna göre görevden alınmaları daha anlaşılır olurdu. Ancak, bu şube müdürlerine herhangi bir soruşturma açılmadığı için, görevden alınmalarının gerekçesi sadece keyfi bir karar olarak görülebilir.

Bu durum, sadece görevden alınan şube müdürleri için değil, Balıkesir halkı için de bir hakaret olarak görülebilir. Zira, bu şube müdürleri Balıkesir'e hizmet etmek için yıllarını vermiş insanlar. Bu insanların whatsapp mesajı ile görevden alınması, Balıkesir halkının da onur ve gururunu kırmış görünüyor.

Bu durumun, Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün işleyişi ve Balıkesir halkı ile olan ilişkileri üzerinde olumsuz bir etki yaratması muhtemel. Zira, bu durum, kamu kurumlarının keyfi kararlar alabileceğini ve bu kararlara karşı hiçbir şekilde hesap vermediğini gösteriyor.

Bu durumun, bir an önce açıklanması ve gerekçelerinin kamuoyuna açıklanması gerekiyor. Aksi takdirde, bu durum, Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün güvenilirliğini ve saygınlığını zedelemeye devam edecek.

Görevden alınan şube müdürleri kimlerdir?

  • Duran Erden: Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürüydü.
  • Lütfi Baykal: Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün Tarımsal Altyapı ve Değerlendirme Şube Müdürüydü.
  • Mehmet Bala: Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nün Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürüydü.

Balıkesir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve balikesirtv.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.