Sayıştay Raporu Açıklandı

ALTIEYLÜL (BalıkesirTV) - Haber Merkezi 'Özel Haber'' | 14.11.2023 - 14:31, Güncelleme: 14.11.2023 - 14:31 1462 kez okundu.
 

Sayıştay Raporu Açıklandı

Sayıştay Denetim raporları Sayıştay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde ve Altıeylül Belediyesi'nin resmi internet sayfasında kamuoyu ile paylaşıldı.

Sayıştay Denetim raporları Sayıştay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde ve Altıeylül Belediyesi'nin resmi internet sayfasında kamuoyu ile paylaşıldı. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Sayıştay Başkanlığı Denetçileri tarafından yapılan denetimlerde belediyemize herhangi bir zimmet çıkmaması işimizi doğru yaptığımızın bir göstergesi olmuş oldu. Altıeylülümüz için yaptığımız tüm işleri ve çalışmaları milletimizin desteğini alarak gerçekleştirdik ve bundan sonra da yine aynı şeffaflıkla çalışmaya devam edeceğiz” diye ifade etti. “MİLLETİMİZİN HAKKINA, HUKUKUNA SAHİP ÇIKIYORUZ” Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Milletimizin hakkına, hukukuna sahip çıktığımız, devletimizin denetleme kurulu olan Sayıştay Başkanlığı tarafından da tescil edildi” dedi. “BİZ DENETLENMEKTEN RAHATSIZ DEĞİLİZ” Başkan Avcı; konuyla ilgili şunları ifade etti: “Bu denetimler rutin olarak devam eden denetimler. Gün geliyor İçişleri Bakanlığı, gün geliyor Sayıştay Başkanlığı’nın müfettişleri gelip Belediyemizi denetliyor. Biz denetlenmekten rahatsız değiliz. Elbette eksiğimiz, hatamız vardır. Sayıştay Başkanlığı’nın denetçileri tarafından yapılan denetimlerde belediyemize bir kuruş zimmet çıkmaması milletimizin hakkına hukukuna sahip çıktığımızın, Sayıştay tarafından bir ispatıdır.  Bu konuda aklınızda soru işareti olan vatandaşlarımızın sadece bizim değil bütün belediyelerin bulunduğu raporlar Sayıştay Başkanlığı’nın internet sayfasında yayınlanmaktadır. Bunlar rutin incelemelerdir. Bizde eksikliklerimizi giderecek, Sayıştay denetçilerinin yaptığı uyarılar doğrultusunda hareket ederek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tekrar ediyorum Sayıştay Başkanlığı’nın Denetçilerinin yapmış olduğu denetlemelerin ardından hazırlamış oldukları rapor doğrultusunda hiçbir zimmet bulgusuna rastlanmaması da bizleri mutlu etti. Verilen rapor şunu ifade etmektedir; Altıeylümüzün, milletimizin hakkına, hukukuna nasıl sahip çıktığımızın ispatıdır. Bu işi ne kadar doğru yönettiğimizin tescili oldu” diye konuştu.
Sayıştay Denetim raporları Sayıştay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde ve Altıeylül Belediyesi'nin resmi internet sayfasında kamuoyu ile paylaşıldı.

Sayıştay Denetim raporları Sayıştay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde ve Altıeylül Belediyesi'nin resmi internet sayfasında kamuoyu ile paylaşıldı.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Sayıştay Başkanlığı Denetçileri tarafından yapılan denetimlerde belediyemize herhangi bir zimmet çıkmaması işimizi doğru yaptığımızın bir göstergesi olmuş oldu. Altıeylülümüz için yaptığımız tüm işleri ve çalışmaları milletimizin desteğini alarak gerçekleştirdik ve bundan sonra da yine aynı şeffaflıkla çalışmaya devam edeceğiz” diye ifade etti.

“MİLLETİMİZİN HAKKINA, HUKUKUNA SAHİP ÇIKIYORUZ”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Milletimizin hakkına, hukukuna sahip çıktığımız, devletimizin denetleme kurulu olan Sayıştay Başkanlığı tarafından da tescil edildi” dedi.

“BİZ DENETLENMEKTEN RAHATSIZ DEĞİLİZ”

Başkan Avcı; konuyla ilgili şunları ifade etti: “Bu denetimler rutin olarak devam eden denetimler. Gün geliyor İçişleri Bakanlığı, gün geliyor Sayıştay Başkanlığı’nın müfettişleri gelip Belediyemizi denetliyor. Biz denetlenmekten rahatsız değiliz. Elbette eksiğimiz, hatamız vardır. Sayıştay Başkanlığı’nın denetçileri tarafından yapılan denetimlerde belediyemize bir kuruş zimmet çıkmaması milletimizin hakkına hukukuna sahip çıktığımızın, Sayıştay tarafından bir ispatıdır.  Bu konuda aklınızda soru işareti olan vatandaşlarımızın sadece bizim değil bütün belediyelerin bulunduğu raporlar Sayıştay Başkanlığı’nın internet sayfasında yayınlanmaktadır. Bunlar rutin incelemelerdir.

Bizde eksikliklerimizi giderecek, Sayıştay denetçilerinin yaptığı uyarılar doğrultusunda hareket ederek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tekrar ediyorum Sayıştay Başkanlığı’nın Denetçilerinin yapmış olduğu denetlemelerin ardından hazırlamış oldukları rapor doğrultusunda hiçbir zimmet bulgusuna rastlanmaması da bizleri mutlu etti. Verilen rapor şunu ifade etmektedir; Altıeylümüzün, milletimizin hakkına, hukukuna nasıl sahip çıktığımızın ispatıdır. Bu işi ne kadar doğru yönettiğimizin tescili oldu” diye konuştu.

Balıkesir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve balikesirtv.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.