Sındırgı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdüründen Kendi Kızına Kıyak Kadro

GÜNDEM 13.01.2023 - 15:04, Güncelleme: 13.01.2023 - 15:58 5177 kez okundu.
 

Sındırgı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdüründen Kendi Kızına Kıyak Kadro

Mesut Turfal’ın kızı başvuranlar arasında. Kızı yaklaşık 70 hafta önce evlendi Allah mesut etsin, başka ilde yaşadığı halde muhtemelen alım öncesinde ikametgah değiştirildi.

‌Sayın Sındırgı Kaymakamımız Olanlardan Bilginiz Var mı? Sındırgı Sosyal Yardımlaşma Vakfına  -1 eğitici -1 koordinatör alım ilanı 23.12.2022 tarihinde yayınlandı 05.01.2023 tarihinde mülakat gerçekleşti. Evrakların kabulünü ve kontrolünü yapan kişi ise Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Mesut Turfal. Mesut Turfal’ın kızı başvuranlar arasında. Kızı yaklaşık 70 hafta önce evlendi  Allah mesut etsin, başka ilde yaşadığı halde muhtemelen alım öncesinde ikametgah değiştirildi. Sındırgıda ikamet etmeye başladı. #Duydukki damat beyde Kırşehir de bir bankada çalışmaktadır.Kız çocukları bizim için vazgeçilmez.Her daim dizimizin dibinde otursun ,kol kanat gerelim isteriz. Her Cuma günü minberden, Cuma Hutbesi’nin sonunda, hazır bulunan cemaate; onların şahsında da, bütün insanlara duyurulan; okunması da, dinlenmesi de farz olan İlâhî emir: “Muhakkak ki Allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder; çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğütler veriyor.” der minberdeki hoca. Vakıf müdürü de bu emri uygulamış Olabilir... Gelelim SORULARA ! Kaymakamlık sitesinden yayınlanan alım ilanında hangi yıl KPSS geçerliliği olduğu yazmıyor,Neden? Kaymakamlık sitesinden yayınlanan alım ilanında hangi KPSS türünün baz alındığı yazmıyor,Neden? Başvuranlar arasında farklı farklı puan türleri alınarak sıralamayı kendi istediğine göre yaptığı şüphesi var! Neden? Eğitim fakültesi mezunu şartı olduğu halde KPSS puan türünde eğitim sınavının dahil olduğu puan türleri kabul edilmedi, Neden? Başvuruya gidenlere zorluk çıkarttıldı mı?  Bu sorulara yetkilileri bir cevap verir diye umuyoruz. Sayın Sındırgı Kaymakamımız Zafer Oktay , olayı araştırmalı ve personel alımında liyakati, hakkaniyeti göz önünde bulundurmalıdır. Vakıf müdürünün akrabasını kayırması engellenmelidir. Kul Hakkı ile ilgili birçok ayet-i kerime ve hadis-i şerif vardır. Allah’ın huzuruna kul hakkı ile çıkmanın, çok ağır bir vebâli vardır. Çünkü böyle bir günahın Allah tarafından bağışlanması, hak sahibinin affetmesi şartına bağlanmıştır. Hak sahibi, hakkını almadıkça veya bu hakkından vaz geçmedikçe, Allah kul hakkı yiyenin bu günahını affetmemektedir.
Mesut Turfal’ın kızı başvuranlar arasında. Kızı yaklaşık 70 hafta önce evlendi Allah mesut etsin, başka ilde yaşadığı halde muhtemelen alım öncesinde ikametgah değiştirildi.

‌Sayın Sındırgı Kaymakamımız Olanlardan Bilginiz Var mı?

Sındırgı Sosyal Yardımlaşma Vakfına 
-1 eğitici
-1 koordinatör alım ilanı 23.12.2022 tarihinde yayınlandı
05.01.2023 tarihinde mülakat gerçekleşti.
Evrakların kabulünü ve kontrolünü yapan kişi ise Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Mesut Turfal.

Mesut Turfal’ın kızı başvuranlar arasında. Kızı yaklaşık 70 hafta önce evlendi  Allah mesut etsin, başka ilde yaşadığı halde muhtemelen alım öncesinde ikametgah değiştirildi. Sındırgıda ikamet etmeye başladı. #Duydukki damat beyde Kırşehir de bir bankada çalışmaktadır. Kız çocukları bizim için vazgeçilmez.Her daim dizimizin dibinde otursun ,kol kanat gerelim isteriz.

Her Cuma günü minberden, Cuma Hutbesi’nin sonunda, hazır bulunan cemaate; onların şahsında da, bütün insanlara duyurulan; okunması da, dinlenmesi de farz olan İlâhî emir:

“Muhakkak ki Allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder; çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğütler veriyor.” der minberdeki hoca. Vakıf müdürü de bu emri uygulamış Olabilir...

Gelelim SORULARA !
Kaymakamlık sitesinden yayınlanan alım ilanında hangi yıl KPSS geçerliliği olduğu yazmıyor,Neden?
Kaymakamlık sitesinden yayınlanan alım ilanında hangi KPSS türünün baz alındığı yazmıyor,Neden?
Başvuranlar arasında farklı farklı puan türleri alınarak sıralamayı kendi istediğine göre yaptığı şüphesi var! Neden?
Eğitim fakültesi mezunu şartı olduğu halde KPSS puan türünde eğitim sınavının dahil olduğu puan türleri kabul edilmedi, Neden?
Başvuruya gidenlere zorluk çıkarttıldı mı? 
Bu sorulara yetkilileri bir cevap verir diye umuyoruz.
Sayın Sındırgı Kaymakamımız Zafer Oktay , olayı araştırmalı ve personel alımında liyakati, hakkaniyeti göz önünde bulundurmalıdır.

Vakıf müdürünün akrabasını kayırması engellenmelidir.
Kul Hakkı ile ilgili birçok ayet-i kerime ve hadis-i şerif vardır. Allah’ın huzuruna kul hakkı ile çıkmanın, çok ağır bir vebâli vardır. Çünkü böyle bir günahın Allah tarafından bağışlanması, hak sahibinin affetmesi şartına bağlanmıştır. Hak sahibi, hakkını almadıkça veya bu hakkından vaz geçmedikçe, Allah kul hakkı yiyenin bu günahını affetmemektedir.

Balıkesir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve balikesirtv.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
ahmet
(13.01.2023 17:03 - #249)
ahhhh ahhhhh.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve balikesirtv.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.