Çetin Singör
Köşe Yazarı
Çetin Singör
 

HAYALLER PARİS GERÇEKLER BİZİM KÖY!

HAYALLER PARİS GERÇEKLER BİZİM KÖY! Balıkesirspor’un mevcut durumunu ayrıntılı olarak anlatmaya gerek yok herkes her şeyi çok net biliyor zaten. Mali sıkıntılar içerisinde boğuşan, geçmişteki hatalarının bedellerini göğüsleyen koskoca bir kulüp her şeye rağmen reklam kokan aksiyonları hayretle izliyor… Balıkesirspor’un geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısını sizler gibi bende canlı olarak yakinen takip ettim. “Transfer tahtasını açabilecek, kulübü içeresinde bulunduğu mali sıkıntılardan kurtarabilecek biri varsa bayrağı devretmeye hazırız ”dediler. Misyonu ve Vizyonuyla gerçekten bu büyük kulübe faydalı olabilecek bir adayın önünü kesmemek için atılmış bir adımdı bu. Söylenen sözlerin sonrasında bir amatör kulüp başkanı basın toplantısı ile adaylığını açıkladı. Canlı yayını takip edince bu arkadaşın sanırım amatör kulübe başkan adayı olacağı zannettim. Bence bu arkadaş Balıkesirspor ile amatör kulüp arasında ki farkı anlayamamış. Böylesine devasa bir giderlerin bulunduğu profesyonel bir kulüp yönetmenin her şeyden önce mali tablosundan bi haber olduğunu anlamam çok zaman almadı. Açıkladığı projelere şöyle bir baktım da halı saha yada birkaç otopark ile daha personel maaşlarını bile ödemesinin imkânsız olduğunu galiba bilmiyor. Başkan adayıyım diye çıkacak kişi aylık 100 bin liralık gelirleri proje diye sunarken sadece transfer tahtasının 55 milyon, aylık giderlerin duyduğum kadarıyla 700-800 bin olduğu Balıkesirspor başkanlığı için hafif geleceğini sadece ben hissetmedim büyük bir olasılıkla.  Bak güzel abim yönetim için görüştüğün Birkaç ismin bile sana destek vermediğini, bu işin SÖYLEMDEN çıkıp EYLEME dönüşmesinin mümkün olmadığını sende bende biliyoruz. Üzgün olan taraftara ve bu büyük camianın arma sevdalılarına boşu boşuna UMUT TACİRLİĞİ bari yapma. Boşuna Olmayan şeylerle ümitlendirme. Bence “Ben olsaydım şöyle yapardım böyle yapardım sözlerinin yeri ve adresi AHP tesisleridir, BALIKESİRSPOR değil. Hiç darılmaca yok bundan sonra varsa çıkacak aday boş sözlerini değil mali kriterlerini koysun biz gazetecilerin önüne. Koysun ki herkes görsün sözlerinin karşılığı Mali tablo ve projeleri hayat bula bilinirliği var mı diye? Velhasıl Sayın aday; “Balıkesirspor’u ben kurtaracaktım bakın olağan üstü kongreye gitmediler” diyebilmek ve bunu malzeme olarak kullanmak için “laf olsun torba dolsun “misali reklam kokan hareketler bunlar. Ben önce sözlere bakarım sonra o sözlerin sağlaması olan projelere bakarım. Küçük hesaplar ile büyük işler yapılamaz. Bu işler vizyon meselesi, yoksa gerçek bir adayın çıkması tüm camia gibi Mevcut Başkan ve yönetiminin de beklediği ve istediği bir husustur bence. Sözün özüne gelirsek dostlar bence boşuna heyecanlanmayın “hayaller Paris gerçekler bizim köy” misali bir adaylık açıklaması ile ciddi olmayan bir söylem var sadece.
Ekleme Tarihi: 05 Ocak 2023 - Perşembe

HAYALLER PARİS GERÇEKLER BİZİM KÖY!

HAYALLER PARİS GERÇEKLER BİZİM KÖY!

Balıkesirspor’un mevcut durumunu ayrıntılı olarak anlatmaya gerek yok herkes her şeyi çok net biliyor zaten.
Mali sıkıntılar içerisinde boğuşan, geçmişteki hatalarının bedellerini göğüsleyen koskoca bir kulüp her şeye rağmen reklam kokan aksiyonları hayretle izliyor…
Balıkesirspor’un geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısını sizler gibi bende canlı olarak yakinen takip ettim. “Transfer tahtasını açabilecek, kulübü içeresinde bulunduğu mali sıkıntılardan kurtarabilecek biri varsa bayrağı devretmeye hazırız ”dediler. Misyonu ve Vizyonuyla gerçekten bu büyük kulübe faydalı olabilecek bir adayın önünü kesmemek için atılmış bir adımdı bu. Söylenen sözlerin sonrasında bir amatör kulüp başkanı basın toplantısı ile adaylığını açıkladı. Canlı yayını takip edince bu arkadaşın sanırım amatör kulübe başkan adayı olacağı zannettim. Bence bu arkadaş Balıkesirspor ile amatör kulüp arasında ki farkı anlayamamış. Böylesine devasa bir giderlerin bulunduğu profesyonel bir kulüp yönetmenin her şeyden önce mali tablosundan bi haber olduğunu anlamam çok zaman almadı.
Açıkladığı projelere şöyle bir baktım da halı saha yada birkaç otopark ile daha personel maaşlarını bile ödemesinin imkânsız olduğunu galiba bilmiyor. Başkan adayıyım diye çıkacak kişi aylık 100 bin liralık gelirleri proje diye sunarken sadece transfer tahtasının 55 milyon, aylık giderlerin duyduğum kadarıyla 700-800 bin olduğu Balıkesirspor başkanlığı için hafif geleceğini sadece ben hissetmedim büyük bir olasılıkla.
 Bak güzel abim yönetim için görüştüğün Birkaç ismin bile sana destek vermediğini, bu işin SÖYLEMDEN çıkıp EYLEME dönüşmesinin mümkün olmadığını sende bende biliyoruz. Üzgün olan taraftara ve bu büyük camianın arma sevdalılarına boşu boşuna UMUT TACİRLİĞİ bari yapma. Boşuna Olmayan şeylerle ümitlendirme. Bence “Ben olsaydım şöyle yapardım böyle yapardım sözlerinin yeri ve adresi AHP tesisleridir, BALIKESİRSPOR değil. Hiç darılmaca yok bundan sonra varsa çıkacak aday boş sözlerini değil mali kriterlerini koysun biz gazetecilerin önüne. Koysun ki herkes görsün sözlerinin karşılığı Mali tablo ve projeleri hayat bula bilinirliği var mı diye?
Velhasıl Sayın aday;
“Balıkesirspor’u ben kurtaracaktım bakın olağan üstü kongreye gitmediler” diyebilmek ve bunu malzeme olarak kullanmak için “laf olsun torba dolsun “misali reklam kokan hareketler bunlar.
Ben önce sözlere bakarım sonra o sözlerin sağlaması olan projelere bakarım. Küçük hesaplar ile büyük işler yapılamaz. Bu işler vizyon meselesi, yoksa gerçek bir adayın çıkması tüm camia gibi Mevcut Başkan ve yönetiminin de beklediği ve istediği bir husustur bence.
Sözün özüne gelirsek dostlar bence boşuna heyecanlanmayın “hayaller Paris gerçekler bizim köy” misali bir adaylık açıklaması ile ciddi olmayan bir söylem var sadece.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve balikesirtv.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.